Diskografie - UDG

Studiová alba

Akrobat
Supraphon
2012
Autoportrét
EMI Monitor
2009
Buď a nebe
Sony Music Entertainment
2007
Ztraceni v inspiracích
Sony Music Entertainment
2004
Obsazeno místenkou
Hostivař
2003
Štěkat do boudy
Kristýna
2000
UDG

UDG

http://www.udg.cz

UDG je česká pop rocková hudební skupina, která pochází z Ústí nad Labem. Jejich první demo nahrávka s názvem Štěkat do boudy vyšla v roce 2001. O dva roky později ji následovalo demo pojmenované Obsazeno místenkou. Svou první desku s názvem Ztraceni v inspiracích vydali ústečtí umělci po svém vítězství v soutěži Coca Cola Popstar v roce 2004. Album se setkalo s kladným ohlasem a fanouškovská základna se začala rychle rozrůstat.

V roce 2007 pak vyšla druhá studiová deska s názvem Buď a nebe, na níž je stejnojmenná písnička, kterou členové kapely nazpívali s úspěšnou českou modelkou a zpěvačkou Ivou Frühlingovou. Později píseň nahráli ještě jednou. Tentokrát s účastkyní televizní soutěže Super Star. Na desce s tehdy již oblíbenou severočeskou kapelou spolupracoval i Jan Homola ze skupiny Wohnout či MC Nu C ze skupiny Skyline.

O dva roky později, tedy v roce 2009, vyšlo třetí studiové album s názvem Autoportrét, na kterém se pěvecky podílela Jana Lota. V říjnu roku 2012 pak vyšlo album pojmenované Akrobat, na němž opět hostovala Iva Frühlingová, ale i zpěvák skupiny J.A.R. Ota Klempíř a zpěvačka strakonické skupiny Bags.

V kapele účinkují zpěvák Petr Vrzák, saxofonista a zpěvák Adam Kupera, hráči na elektrickou a akustickou kytaru Bohumil Němeček a Tomáš Volt Vohradský, baskytarista Pavel Vrzák a bubeník a textař Tomáš Jugi Staněk. V roce 2009 kapela obdržela za nejlepší kapelu a videoklip cenu Žebřík, kterou každoročně uděluje časopis Report.

Zobrazit méně