Diskografie - Sabaton

Studiová alba

The Last Stand
Nuclear Blast
2016
Heroes
Nuclear Blast
2014
Carolus Rex
Nuclear Blast
2012
Coat Of Arms
Nuclear Blast
2010
The Art Of War
Black Lodge Records
2008
Metalizer
Black Lodge Records
2007
Attero Dominatus
Black Lodge Records
2006
Primo Victoria
Black Lodge Records
2005
Fist For Fight
Underground Symphony
2000

Živá alba

Singly

Sabaton

Sabaton

Falun

http://www.sabaton.net

Aktivní kariéra: 1999 –

Sabaton je švédská power metalová kapela, která vznikla v roce 1999. Hlavním motivem písňových textů je téma války, zejména pak druhé světové války. Jejich nejznámější desky Primo Victoria či Attero Dominatus obsahují písně, které jsou s výjimkou závěrečných skladeb inspirovány výhradně historickými bitvami. Například v písni Back in control švédští hudebníci zpívají o britském útoky na Falklandské ostrovy. Píseň Angels Calling zase vypráví o zákopové válce za první světové války.

V dubnu roku 2008 vydali skandinávští metalisté album The Art of War, jehož název je inspirován stejnojmennou knihou, kterou v 6. století před naším letopočtem napsal čínský generál Sun-c’. I jednotlivé písně, z nichž se deska skládá, byly sepsány podle kapitol zmiňované knihy. Skladby tak pojednávají o válečných taktikách, přesunu vojsk či o bojovém využívání ohně.

Motiv války se vyskytuje i na albu Coat of Arms, které vyšlo v září roku 2010. V této době kapela natočila i svůj první videoklip, a to k písni Uprising.

Zobrazit méně