Diskografie - Ozzy Osbourne

Studiová alba

Živá alba

LP/EP

iTunes Festival: London 2010
Sony Music Entertainment
2010
Mr. Crowley Live EP
Jet Records
1980
Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne

http://ozzy.com/

Britský zpěvák John Michael Osbourn, v showbyznysu známý jako Ozzy Osbourne, se narodil 3. prosince 1948 v Astonu v Birminghamu. Od přelomu 60. a 70. let působil v heavy metalové skupině Black Sabbath, s níž v roce 1970 vydal první album. Hned první hudební počin skupiny se setkal s velkým komerčním úspěchem a členové Black Sabbath za něj obdrželi platinovou desku.

V roce 1979 byl Ozzy Osbourne ze skupiny vyhozen a vydal se na sólovou dráhu. O dva roky později vydal své debutové album s názvem Blizzard of Ozz, za které brzy obdržel čtyři platinové desky. V průběhu 80. let vydal celkem sedm alb, z nichž každého se prodalo více než 2 milióny kusů. Během své sólové pěvecké kariéry pak prodal přes 70 miliónů nahrávek. V roce 1989 vystoupil na Moskevském mírovém festivalu a stal se tak první velkou západní hvězdou, která vystoupila na území tehdejšího Sovětského svazu.

V roce 1996 založil společně se svou druhou manželkou Sharon Osbourne první národní hudební festival věnovaný hard rocku – Ozzfest. Primárním cílem festivalu mělo být hledání a představovíní nových hudebních talentů. V roce 1997 se Ozzy Osbourne vrátil do skupiny Black Sabbath, která začala příležitostně vystupovat v původní sestavě, kterou kromě kontroverzního britského zpěváka tvořili Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward.

Zobrazit méně