Diskografie - O5 a Radeček

Studiová alba

Máš mě na svědomí
Self-released
2010
Slast Minute
Self-released
2007
Mainstream
Universal Music
2005
Na pokraji slávy
Universal Music
2003

Komplilace

Best of
Brainzone
2015

Živá alba

G2 Acoustic Stage
Stanice O
2016
O5 a Radeček

O5 a Radeček

http://www.o5.cz/

Česká hudební skupina O5 & Radeček, v hudební branži známá také pod názvem Radečkové, se začala formovat v roce 1992 v Šumperku, kdy sourozenci Tomáš a Ondřej Polákovi utvořili dětské folkové těleso Topol. Uskupení, k němuž se zanedlouho přidali další členové, brzy začalo sklízet větší úspěchy na folkových a country festivalech.

V letech 1998 až 2000 skupina zakoupila elektrické kytary s příslušnou aparaturou a postupně se přiklonila k rockové tvorbě. Šumperští muzikanti začali pod novým názvem O5 & Radeček vystupovat jako předskokani na různých koncertech. Díky mediálnímu úspěchu a příznivým kritikám se skupině podařilo získat nové zkušební prostory v garáži Radkových rodičů.

Obliba skupiny u posluchačů na koncertech neustále stoupala. Přispělo k tomu i vydání několika hitů, mezi které se zařadily písně Po rukou, po nohou, 4% nebo Hvězdy nad Prahou, jež úspěšně zabodovaly v regionálních rádiích. I přesto měla skupina dlouhodobé problémy sehnat vydavatele na album a několik nahrávek si musela vydat vlastním nákladem. Teprve na podzim 2003 jim společnost Universal Music vydala album s názvem Na pokraji slávy, které bylo v podstatě kompilací starších písní.

V roce 2004 zaznamenala skupina úspěch s již zmiňovanou písničkou Hvězdy nad Prahou. Několik rádií s celostátním pokrytím, například Evropa 2, Frekvence 1 nebo Český rozhlas, ji zařadilo na svůj playlist a skladba se díky tomu stala druhou nejhranější písní roku.

O rok později vyšlo kapele druhé oficiální album nazvané Mainstream. V roce 2007 pak spatřilo světlo světa album pojmenované Slast Minute. Skupina, jejíž sestavu tvoří zpěvák a kytarista Tomáš Polák, baskytarista Ondřej Polák, kytaristé a houslisté Radek Sekyra a Přemysl Ptáček a bubeník Milan Lečko, nadále úspěšně pokračuje ve své hudební tvorbě.

Zobrazit méně