Diskografie - Amy Macdonald

Studiová alba

Singly

4th of July
Mercury Records
2012
Pride
Mercury Records
2012
Slow It Down
Mercury Records
2012
Your Time Will Come
Mercury Records
2010
Love Love
Mercury Records
2010
This Pretty Face
Mercury Records
2010
Spark
Mercury Records
2010
Run
2008
L.A.
2007
Mr Rock & Roll
Vertigo Records
2007
Amy Macdonald

Amy Macdonald

Bishopbriggs

http://www.amymacdonald.co.uk

Aktivní kariéra: 2007 –

Amy MacDonald je skotská zpěvačka a textařka, která se narodila 25. srpna 1987 v Bishopbriggs. Ve svých třinácti letech uslyšela na Park Festivalu písničku Turn od skupiny Travis a rozhodla se, že se ji naučí hrát na kytaru. Poté už kytaru nedala z ruky.

V patnácti letech hrála v hospodách a kavárnách v okolí Glasgow. Poté se rozhodla svou demo nahrávku poslat jedné začínající produkční společnosti. Manažeři byli jejími textařskými schopnostmi naprosto unešení. V roce 2007 pak Amy MacDonald podepsala nahrávací smlouvu se společností Vertigo a vydala své debutové album s názvem This Is The Life. Kolem desky se okamžitě strhl poprask. Nejenže se jí bleskově prodaly neuvěřitelné 3 miliony kopií, ale také obsadila první příčku v britských, nizozemských, švýcarských a dánských hitparádách. Největším hitem se stala píseň This Is The Life. Velké oblibě se ale těšily i singly Poison Prince, Mr. Rock and Roll a Youth Of Today.

V březnu roku 2010 pak Amy MacDonald vydala své druhé album s názvem A Curious Thing, které se skládá převážně z písní inspirovanými jejím skutečným životem a zážitky. Ačkoli bylo i na této desce několik zajímavých hitů, takové popularity jako její předchůdce se nedočkala. Asi nejvýznamnější byla píseň Don’t Tell Me That It’s Over, která se ve Velké Británii umístila až na 48. příčce. Ani v pořadí třetí deska, která nese název Life In A Beautiful Light, se nedočkala většího ohlasu.

Zobrazit méně