Diskografie - Lucy Hale

Studiová alba

Road Between
Hollywood
2014

Singly

Soundtrack

Bless Myself
WaterTower
2011
Make You Believe
Dreamer Records
2011
Run This Town
WaterTower
2011
Road Between
Road Between
2014album
Bless Myself
Bless Myself
2011soundtrack
Make You Believe
Make You Believe
2011soundtrack
Run This Town
Run This Town
2011soundtrack
Lucy Hale

Lucy Hale

http://www.lucyhale.com/

Americká herečka a zpěvačka Lucy Hale, vlastním jménem Karen Lucille Hale, se narodila 14. července 1989 v Memphisu ve státě Tennessee. Nejvíce se proslavila svou rolí středoškolské studentky Arii Montgomery v seriálu Pretty Little Liars, který vysílá televizní stanice ABC Family.

Populární televizní herečka, která získala jméno po jedné ze svých babiček, se na svou uměleckou kariéru připravovala už v dětství, když pravidelně docházela na lekce zpěvu a herectví. Na televizní obrazovce se poprvé objevila v roce 2003, když se zúčastnila reality show American Juniors. Společně s dalšími čtyřmi výherci talentové soutěže se stala součástí pěvecké formace, která nahrála jedno studiové album. V patnácti letech se Lucy Hale přestěhovala do Los Angeles, kde zúčastňovala různých konkurzů. První menší roli získala v seriálu Drake & Josh, poté hostovala v dalších televizních show – například v seriálech O.C., Jak jsem potkal vaši matku nebo Kouzelníci z Wawerly. Objevila se také v romantické komedii Sesterstvo putovních kalhot. V prosinci 2009 se začal natáčet seriál Pretty Little Liars, založený na knižní sérii autorky Sary Shepard. O rok později Lucy Hale vyhrála svou první cenu Teen Choice Award v kategorii Ženská letní televizní hvězda. V roce 2012 si zahrála hlavní roli ve filmu Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň, ke kterému natočila i soundtrack. V srpnu 2012 přiznala, že stejně jako její dvě seriálové kolegyně Shay Mitchell a Troian Bellisario trpěla poruchou příjmu potravy.

Její hudební tvorba je ovlivněna interprety jako Shania Twain, Faith Hill, Britney Spears nebo Dixie Chicks. Svůj debutový singl nazvaný You Sound Good to Me vydala u společnosti Hollywood Records v lednu 2014. V červnu 2014 se pak na svět vyklubalo její první album pojmenované Road Between. Kristian Bush z country skupiny Sugarland o Lucy Hale prohlásil: „Zní jako Carrie Underwod – má silný hlas, k němuž přidává bluesové a popové prvky. Je v ní také hodně z Faith Hill.“

Zobrazit méně