Diskografie - HAIM

Studiová alba

Singly

Now I'm in It
Columbia
2019
Summer Girl
Polydor
2019
Want You Back
Polydor
2017
The Wire
Polydor
2013
Falling
Polydor
2013
Don't Save Me
Polydor
2012
Forever
Polydor
2012

LP/EP

Forever
National Anthem
2012
HAIM

HAIM

Los Angeles

http://haimtheband.com

Aktivní kariéra: 2006 –

Losangeleská skupina HAIM vznikla v roce 2006, avšak po dobu následujících šesti let nevydala jedinou nahrávku. Kapela, která je tvořena sestrami Este, Danielle a Alanou Haimovými, je nejčastěji přirovnávána ke skupině Fleetwood Mac. Hudební tvorbu sesterské trojice, již doprovází bývalý člen skupin Wires on Fire a Slang Chicken, bubeník Dash Hutton, lze charakterizovat jako směsici folkové a R&B hudby. Mnozí hudební kritikové tvrdí, že jejich písně zní, jako kdyby byly napsané v úkrytu na břehu jezera obývaném Steviem Nicksem, Johnem Waitem a En Vogue.

Sestry Haimovy vyrůstaly v údolí San Fernanda nedaleko města Los Angeles ve státě Kalifornie. Už v mládí byly silně ovlivněny klasickou rockovou hudbu z období 70. let. V době studií založili jejich rodiče rodinnou skupinu nazvanou Rockinhaim. Kapela, v níž otec Mordechai (přezdívaný Moti) působil v roli bubeníka a matka Donna v roli kytaristky, často hrála na různých charitativních akcích. Sesterské trio brzy začalo působit ve skupině The Valli Girls, jejíž hudba byla inspirována hudbou Pata Benatara, zpěvačky Gwen Stefani a skupinami Blondie, The Pretenders a Queen. Jihokalifornská hudební formace zakrátko podepsala nahrávací smlouvu s vydavatelstvími Columbia a Sony Records. Jejich největším úspěchem se stal soundtrack romantické komedii Sesterstvo putovních kalhot – zejména pak píseň Valli Nation.

Jak už bylo řečeno, sestry s izraelskými kořeny bývají často srovnávány s legendární soft rockovou skupinou Fleetwood Mac. Sourozenci Haimovy ale tvrdí, že jejich hudební inspirací jsou podstatně mladší kapely – výsledkem je folk rocková hudba s nádechem R&B a hip hopu. Podle nich je jedinečný zvuk, kterého ve svých písní docilují, výsledkem prvků převzatých z hudební tvorby skupin TLC a Destiny’s Child, ale i zpěváků Kendricka Lamara, Jessie Ware a Azealii Banks.

Zobrazit méně