Diskografie - Eagle Eye Cherry

Studiová alba

Can't Get Enough
Vertigo
2012
Sub Rosa
Polydor
2003
Present / Future
MCA Records
2000
Desireless
Diesel
1998

Singly

Don't Give Up
Polydor
2003
Skull Tattoo
Polydor
2003
Permanent Tears
Polydor
1998
Save Tonight
Polydor
1997
Eagle Eye Cherry

Eagle Eye Cherry

Stockholm

http://www.eagle-eye-cherry.com

Datum narození: 7. 5. 1969

Eagle-Eye Lanoo Cherry je švédský hudebník, který se nejvíce proslavil singlem Save Tonight. Narodil se 7. května 1969 ve Stockholmu do rodiny jazzového umělce Dona Cherryho a švédské malířky Moniky „Moki“ Cherry (rozená Karlsson). Jeho sestrou je zpěvačka Neneh Cherry a jeho nevlastním bratrem je zpěvák Titiyo. Ve dvanácti letech začal Cherry chodit na internátní školu v New Yorku, kde po dokončení studií zůstal a pracoval jako herec a bubeník v různých hudebních skupinách.

Poté, co mu v roce 1995 zemřel otec, přestěhova se zpět do Stockholmu, aby se mohl plně soustředit na svou hudební kariéru. Začal psát a nahrávat své debutové album s názvem Desirelees. Vše probíhalo v jeho domácím nahrávacím studiu. Zpěv byl doprovázen pouze akustickou kytarou. Podle jeho manažera Tommyho Manziho byl Cherry takový perfekcionista, že své nahrávky nikomu neukázal do té doby, než byly zcela hotové a úplně dokonalé. Tato píle se mu vyplatila. Album se setkalo s komerčním úspěchem – celosvětově se ho prodalo okolo čtyř milionů kopií a ve Spojených státech bylo certifikováno jako platinové.

Debutovým albem ale Cherryho hudební úspěchy nekončí. Je spoluautorem písně Wishing It Was, kterou v roce 1999 vydal Carlos Santana na svém albu Supernatural. Podílel se také na filmech jako Wim Wenders’, The Soul of a Man, Y Tu Mamá También nebo Over Her Dead Body. K jeho nejlepším písním se řadí skladby Falling In Love Again, Are You Still Having Fun, Long Way Around, Feels So Right, Skull Tattoo a Don’t Give Up.

Zobrazit méně